Cześć! Jak już wiecie jestem na etapie poszerzania swojej działalności o czyszczenie wykładzin PCV.
W dzisiejszym wpisie przybliżę Wam temat polimeryzacji wykładzin PCV. Po co ją robić? Jak wygląda proces czyszczenia? Jakie daje korzyści? Zapraszam do lektury! 😉
Zacznijmy od podstaw, wykładzina PCV to popularny materiał podłogowy wykonany z polichlorku winylu. Jest trwała, łatwa w utrzymaniu i dostępna w różnych wzorach i kolorach.
Gdzie najczęściej można ją spotkać? W szkołach, przedszkolach, urzędach, przychodniach lub u dentysty.
Jakie korzyści niesie za sobą usługa polimeryzacji ?
- zabezpieczenie przed zarysowaniami mechanicznymi
- zabezpieczenie przed ponownym wnikaniem brudu
- Przedłużenie żywotności podłogi
- Łatwiejsze i tańsze utrzymanie w czystości
- Wizualny efekt WOW
Jak wygląda proces czyszczenia?
Pierwszym etapem jest gruntowne czyszczenie wykładziny dedykowanym środkiem oraz maszyną szorującą. Ta czynność ma za zadanie usunąć resztki starego polimeru oraz brudu. Jest to najważniejszy punkt od którego zależy powodzenie całego zlecenia.
Kolejnym etapem w całym procesie jest zebranie rozpuszczonego brudu do odkurzacza wodnego.
Kiedy podłoga jest już wolna od brudu i resztek starego polimeru, trzeba zneutralizować jej PH, które zostało zawyżone środkiem chemicznym. Do tego jest użyta zwykła woda. Podłoga zostaje przemyta wodą a jej nadmiar ponownie jest wciągnięty do odkurzacza.
Gdy podłoga jest już sucha, można przystępować do nakładania warstw polimeru. Do tego posłuży bawełniany mop. Pierwsza warstwa jest gruntująca i stanowi bazę pod kolejne warstwy, druga i trzecia to już polimer właściwy. Podczas tego procesu ważna jest dokładność ( żeby nie zrobić omijaka) oraz cierpliwość ponieważ przed każdą kolejną warstwą polimeru podłoga musi być sucha.
W teorii wszystko wygląda łatwo i przyjemnie, jednak żeby zlecenie nie zakończyło się fiaskiem trzeba uważać na wiele czynników. Jednym z nich jest pilnowanie stanu wilgotności podłogi. Gdy nałoży się polimer na mokrą podłogę może on się po prostu skruszyć. Często polimer nakłada się w samych skarpetach lub na gołych nogach, wszystko po to żeby przypadkiem na wyczyszczoną powierzchnie nie nanieść chemii co by skutkowało nie przyjęciem się polimeru.
Dzięki za doczytanie do końca Do zobaczenia na zleceniu.